Kaip parašyti motyvacinį laišką: motyvacinis laiskas pvz


Norite padaryti įspūdį potencialiam darbdaviui? Motyvacinis laiškas yra jūsų galimybė išsiskirti iš kitų kandidatų. Šis svarbus dokumentas leidžia jums pristatyti save, pabrėžti savo stipriąsias puses ir parodyti, kodėl esate tinkamiausias kandidatas pareigoms. Gerai parašytas motyvacinis laiškas gali turėti didelę įtaką jūsų karjeros galimybėms.

Šiame straipsnyje mes apžvelgsime, kaip parašyti efektyvų motyvacinį laišką. Jūs sužinosite apie motyvacinio laiško struktūrą, kaip pradėti ir užbaigti laišką, bei kokių klaidų reikėtų vengti. Taip pat pateiksime motyvacinio laiško pavyzdį, kad būtų lengviau suprasti. Nesvarbu, ar rašote motyvacinį laišką darbui, studijoms ar be patirties – šios gairės padės jums sukurti įtikinamą ir profesionalų dokumentą.

Motyvacinio laiško pavyzdys

Norint geriau suprasti, kaip turėtų atrodyti efektyvus motyvacinis laiškas, verta paanalizuoti konkretų pavyzdį. Šiame skyriuje pateiksime motyvacinio laiško pavyzdį, kuris buvo aukštai įvertintas “Cvbosas” organizuotame konkurse. Šis laiškas buvo skirtas įmonei, dirbančiai reklamos ir viešųjų ryšių srityje, “Tekstų kūrėjo” pozicijai užimti.

Štai motyvacinio laiško pavyzdys:

“Kodėl mechanikos inžinierius? Kodėl apskritai inžinierius? Žmogus, nenorėjęs (ar pabūgęs) lavintis filologijos, žurnalistikos ar rinkodaros srityje ir vietoj to pasirinkęs Kauno Technologijos Universiteto Tarptautinių Studijų Centro eksporto inžinerijos programą?

Tiesa, ji pabaigta labai sėkmingai, patenkant tarp dviejų šimtų geriausiųjų visoje Lietuvoje. Nežinau, už kokius nuopelnus aš esu tas išrinktasis, bet tikiuosi, tai susiję su mano savijauta, emocijų, jausmų ir prieštaravimų kolekcija.

Aš visuomet domėjausi technologijomis ir procesais. Kaip atskiri sistemos elementai sąveikauja tarpusavyje ir įvykdo norimą paskirtį. Visuomet siekiu suprasti ir sudaryti struktūrą bet kuriam procesui, nesvarbu, ar jis apibūdina variklio veleno darbą, ar naujo produkto kūrimą ar bendravimą tarp žmonių; aiški ir suprantama struktūra leidžia nuspėti ir valdyti.

Galimybė suvaldyti iš pirmo žvilgsnio nesuvaldomą užduotį mane žavi labiausiai.

Žinios, kurias įgijau studijuodamas KTU ir ypač metai, praleisti Švedijos Linčiopingo Universitete (pagal studijų mainų programą) iš esmės praplėtė mano akiratį. Įvairovė, tarpkultūriniai skirtumai, skirtingi mokymo ir mokymosi metodai ir naujas, aiškesnis požiūris į daugelį dalykų – visa tai parsivežiau su savimi, grįžęs iš studijų mainų programos.

Mechanika ir apskritai technologija man dabar yra ne tik mašinų nagrinėjimas ir kūrimas; tai yra daugiau sugebėjimas suprasti ir įsigilinti į procesą, surasti jo trūkumus ir siekti naujų sprendimų.

Kodėl inžinierius? Todėl, kad netradicinės, originalios mintys raidžių pavidalu gimsta būtent žmogui iš kitos aplinkos – tikinčiam savimi, nesuvaržytam profesinių rėmų ir siekiančiam iššūkių.”

Šis pavyzdys parodo, kaip galite efektyviai pristatyti save, net jei jūsų išsilavinimas tiesiogiai nesusiję su darbo pozicija, į kurią kandidatuojate. Štai keletas svarbių aspektų, kuriuos galite pastebėti šiame pavyzdyje:

  1. Originalus pradžios taškas: Kandidatas pradeda nuo intriguojančio klausimo, kuris iškart patraukia dėmesį.
  2. Asmeninė istorija: Jis pasakoja savo unikalią istoriją, parodydamas, kaip jo patirtis ir išsilavinimas suformavo jo mąstymą.
  3. Įgūdžių perkėlimas: Kandidatas aiškiai parodo, kaip jo inžinerijos įgūdžiai gali būti naudingi tekstų kūrimo srityje.
  4. Tarptautinė patirtis: Jis pabrėžia savo tarptautinę patirtį, kuri gali būti vertinga daugelyje darbo vietų.
  5. Unikalus požiūris: Kandidatas pabrėžia, kad jo netradicinis išsilavinimas gali būti privalumas, o ne trūkumas.

Rašydami savo motyvacinį laišką, galite pasinaudoti šiuo pavyzdžiu kaip įkvėpimo šaltiniu. Tačiau nepamirškite, kad jūsų laiškas turėtų būti unikalus ir atspindėti jūsų asmeninę patirtį bei įgūdžius.

Štai keletas patarimų, kaip pritaikyti šį pavyzdį savo motyvaciniame laiške:

  1. Pradėkite nuo intriguojančio teiginio ar klausimo, kuris susijęs su jūsų patirtimi ir pozicija, į kurią kandidatuojate.
  2. Papasakokite savo unikalią istoriją, kuri parodo, kaip jūsų patirtis ir išsilavinimas suformavo jūsų požiūrį į darbą.
  3. Parodykite, kaip jūsų įgūdžiai, net jei jie nėra tiesiogiai susiję su darbo pozicija, gali būti naudingi šiame darbe.
  4. Jei turite tarptautinės patirties, būtinai ją paminėkite ir paaiškinkite, kaip ji praplėtė jūsų akiratį.
  5. Pabrėžkite, kaip jūsų unikalus požiūris gali būti vertingas įmonei.
  6. Užbaikite stipriu teiginiu, kuris pabrėžia jūsų motyvaciją ir tinkamumą šiai pozicijai.

Atminkite, kad geras motyvacinis laiškas turėtų būti ne ilgesnis nei vienas puslapis. Jis turėtų būti glaustas, bet informatyvus, parodantis jūsų entuziazmą darbui ir jūsų unikalų indėlį į įmonę.

Taip pat svarbu pritaikyti savo motyvacinį laišką konkrečiai pozicijai ir įmonei. Prieš rašydami, atidžiai išanalizuokite darbo skelbimą ir įmonės tinklalapį. Įtraukite raktažodžius iš darbo aprašymo į savo laišką ir parodykite, kaip jūsų įgūdžiai atitinka įmonės poreikius.

Galiausiai, nepamirškite peržiūrėti ir redaguoti savo laišką. Patikrinkite, ar nėra gramatikos ar rašybos klaidų. Jei įmanoma, paprašykite, kad kas nors kitas perskaitytų jūsų laišką ir pateiktų atsiliepimų.

Rašydami motyvacinį laišką, prisiminkite, kad jūsų tikslas yra ne tik parodyti, kad atitinkate darbo reikalavimus, bet ir įtikinti darbdavį, kad esate unikalus ir vertingas kandidatas. Jūsų motyvacinis laiškas turėtų papildyti jūsų CV ir suteikti darbdaviui aiškų vaizdą apie tai, kas jūs esate ir ką galite pasiūlyti įmonei.

Kaip Parasyti Tobula Motyvyvacini Laiskla
Perfect-Cover-Letter-2024

Kas yra motyvacinis laiškas

Motyvacinis laiškas yra svarbus dokumentas, kuris papildo jūsų gyvenimo aprašymą (CV) ir padeda jums išsiskirti iš kitų kandidatų. Tai yra jūsų galimybė pristatyti save potencialiam darbdaviui ar organizacijai ir įtikinti juos, kad esate tinkamiausias kandidatas pareigoms užimti.

Paprastai tariant, motyvacinis laiškas yra nedidelės apimties (dažniausiai mažiau nei vieno A4 formato puslapio) aprašymas, kuriame jūs pristatote save ir stengiatės įrodyti savo tinkamumą konkrečiai pozicijai. Tai yra jūsų asmeninė rekomendacija sau, kuri leidžia jums “parduoti save” ir įtikinti darbdavį, universitetą ar organizaciją pasirinkti būtent jus.

Motyvacinio laiško privalumas yra tai, kad jis gali apibūdinti jus geriau nei visi kiti jūsų pateikti dokumentai. Jis suteikia jums galimybę pabrėžti savo stipriąsias puses, motyvaciją ir entuziazmą dėl siūlomos pozicijos. Tai ypač svarbu, nes daugelis darbdavių ir organizacijų skiria didelį dėmesį motyvaciniams laiškams, kartais net didesnį nei CV.

Štai kodėl motyvacinis laiškas yra toks svarbus:

  1. Jis padeda užtikrinti, kad jūsų CV pateks ant reikiamo asmens stalo.
  2. Įtikina žmogų perskaityti jūsų CV, pristatydamas jus kaip tinkamą ir reikalingą kompanijai asmenį.
  3. Leidžia aiškiai pasakyti, koks darbas jus domina ir kodėl.
  4. Suteikia galimybę atkreipti dėmesį į svarbiausius jūsų CV punktus, kurie parodo jūsų tinkamumą šiam darbui.
  5. Parodo jūsų susidomėjimą konkrečiu darbu konkrečioje kompanijoje.

Motyvacinis laiškas turi papildyti jūsų CV ir kuo tiksliau atspindėti darbdavio iškeltus reikalavimus. Jis turi būti unikalus ir parodyti jus iš geriausios pusės, išlaikant objektyvų ir profesionalų požiūrį į savo pasiekimus.

Svarbu paminėti, kad įsimintinas motyvacinis laiškas gali net kompensuoti darbo patirties ar įgytų kompetencijų stoką. Kadangi šiuolaikiniai verslai ieško ambicingų ir motyvuotų darbuotojų, o universitetai – išskirtinių studentų, jiems labai svarbu, ką žmogus gali apie save papasakoti, kaip jis save pristato ir kokius tikslus turi.

Rašydami motyvacinį laišką, turite atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:

  1. Struktūra: motyvacinis laiškas turi būti sudarytas iš pastraipų, kiekvienoje aprašant po vieną sritį. Svarbu laikytis tinkamos laisko strukturos.
  2. Koncentracija: Apgalvokite, kokią informaciją norite pateikti ir ko nepaminėjote CV.
  3. Tikslumas: Venkite nukrypimų ar nereikalingų pasisakymų, nes tai gali parodyti jūsų nedėmesingumą.
  4. Forma: Kaip ir kiekvienas tvarkingas dokumentas, motyvacinis laiškas turi turėti tam tikrą formą. Galite naudoti motyvacinio laiško šabloną, kad būtų lengviau formatuoti.

Atminkite, kad motyvacinis laiškas turi ne tik pranešti darbdaviui, kodėl jūs tinkate šioms pareigoms, bet ir paaiškinti, kodėl šis darbas jus domina labiau nei kitos laisvos darbo vietos. Tai padeda darbdaviui lengviau spręsti, ar jūs turite suderinamas vizijas ir tikslus.

Taigi, motyvacinis laiškas yra jūsų galimybė išsiskirti, pristatyti save ir įtikinti potencialų darbdavį ar organizaciją, kad esate tinkamiausias kandidatas. Tai svarbi jūsų paraiškos dalis, kuri gali turėti didelę įtaką jūsų karjeros galimybėms.

Motyvacinio laiško struktūra

Gerai struktūruotas motyvacinis laiškas padeda jums efektyviai pristatyti save potencialiam darbdaviui. Štai kaip turėtų atrodyti jūsų motyvacinio laiško struktūra:

  1. Asmeninė informacija: Pradėkite nuo savo vardo, pavardės, adreso, telefono numerio ir el. pašto adreso. Tai yra jūsų kontaktinė informacija.
  2. Data: Įrašykite laiško rašymo datą.
  3. Adresato informacija: Nurodykite tikslų adresą, kam skirtas laiškas, įskaitant adresato vardą, pavardę, pareigas ir organizacijos adresą.
  4. Kreipinys: Naudokite mandagų kreipinį, pavyzdžiui, “Gerbiamasis / -oji Vardeni (-e) Pavardeni (-e)”.
  5. Tekstas: Jūsų laiško turinys turėtų būti suskirstytas į 3-5 pastraipas:a) Įžanga: Nurodykite, kodėl rašote šį laišką. Galite paminėti, kur radote darbo skelbimą.b) Pagrindinės pastraipos (1-2): Atskleiskite savo motyvaciją ir gebėjimus. Paaiškinkite, kuo galėsite būti naudingas organizacijai. Tai yra dėstymo dalis.c) Baigiamoji pastraipa: Trumpai apibendrinkite anksčiau pateiktą informaciją ir nurodykite, kaip su jumis susisiekti. Tai yra išvados.
  6. Pabaiga: Užbaikite laišką mandagiu žodžiu, pavyzdžiui, “Nuoširdžiai” arba “Pagarbiai”.
  7. Parašas: Pasirašykite vardu ir pavarde.
  8. Priedai: Jei prie laiško pridėsite gyvenimo aprašymą ar kitus dokumentus, paminėkite juos.

Svarbu atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:

  • Gramatika: Rašykite taisyklinga lietuvių kalba. Nors galite naudoti vaizdingus išsireiškimus, neperspauskite. Teikite prioritetą nuosaikesniam stiliui, nebent kandidatuojate į labai kūrybišką poziciją.
  • Šablonas: Naudokite vizualiai patrauklų, bet ne pernelyg sudėtingą šabloną. Galite naudoti “Word” programos ar interneto puslapių siūlomus motyvacinio laiško šablonus.
  • Apimtis: Visas laiškas turėtų tilpti į vieną A4 formato puslapį. Optimali apimtis yra 300-500 žodžių, bet tai gali priklausyti nuo pozicijos, į kurią kandidatuojate.
  • Struktūra: Išskirstykite tekstą į tris dalis: įžangą, dėstymą ir išvadas. Tačiau būkite lankstūs – kai kurie darbdaviai gali prašyti specifinės struktūros ar turinio.

Yra du pagrindiniai motyvacinio laiško rašymo būdai:

  1. Trijų pastraipų struktūra: Tinka, kai norite daugiau papasakoti ir nebūtinai užpildyti laišką faktine informacija. Susideda iš įžangos, pagrindinio dėstymo ir galutinių išvadų.
  2. Išplėstinė struktūra: Tinka žmonėms su didesne darbo patirtimi arba norintiems išskirti tam tikrus faktus. Dėstymo pastraipą galima išskaidyti į 3-4 mažesnes dalis, grupuojant darbo ar kitą patirtį.

Pasirinkite struktūrą, kuri geriausiai atitinka jūsų patirtį ir poziciją, į kurią kandidatuojate. Nepamirškite, kad motyvacinis laiškas turi būti aiškus, glaustas ir atspindėti jūsų profesionalumą bei entuziazmą dėl darbo pozicijos.

Kaip pradėti motyvacinį laišką

Pradėti rašyti motyvacinį laišką gali būti sudėtinga, tačiau tai yra svarbus žingsnis siekiant įspūdingo prisistatymo potencialiam darbdaviui. Štai keletas patarimų, kaip efektyviai pradėti savo motyvacinį laišką:

  1. Pasirinkite tinkamą šabloną: Jūsų motyvacinis laiškas pvz turėtų būti vizualiai patrauklus, bet ne pernelyg sudėtingas. Galite naudoti “Word” programos ar interneto puslapių siūlomus šablonus. Tačiau nepamirškite, kad turinys yra svarbesnis už formatą.
  2. Naudokite tinkamą šriftą: Nereikia gaišti daug laiko ieškant idealaus šrifto. Jei neturite personalizuoto šablono, naudokite tradicinius biuro (office) šriftus:
    • Šrifto dydis: 11 arba 12
    • Spalva: juoda (išskyrus kontaktinę informaciją ar antraštes, kurios gali būti mėlynos)
    • Rekomenduojami šriftai: Arial, Calibri, Times New Roman
  3. Išlaikykite tinkamą formatą: Visas laiškas turėtų tilpti į vieną A4 formato puslapį. Palikite bent 1,5 cm paraštes nuo kraštų, kad laiškas būtų patogus skaityti. Optimali motyvacinio laiško apimtis yra 300-500 žodžių, bet tai gali priklausyti nuo pozicijos, į kurią kandidatuojate.
  4. Pradėkite nuo prisistatymo: Pirmoji motyvacinio laiško pastraipa turėtų būti skirta jūsų prisistatymui. Trumpai suteikite informacijos apie save ir parašykite, kaip sužinojote apie šią darbo galimybę. Pavyzdžiui:”Norėčiau išreikšti savo didelį susidomėjimą [pareigų pavadinimas] pareigomis [įmonės pavadinimas] įmonėje. Pastaruosius penkerius metus dirbau [jūsų dabartinės pareigos], ir šiuo metu siekiu naujų iššūkių. [Įmonės pavadinimas] mane sužavėjo savo [įmonės savybės, kurios jus sudomino].”
  5. Būkite konkretūs: Venkite abstrakčių, šabloniškų frazių. Vietoj to, dėstykite konkrečiai – įvardinkite įmonę, vietoj bendrinių įvardžių vartokite tikrinius daiktavardžius. Užuot teigę “Manau, kad atitinku Jūsų keliamus reikalavimus”, nurodykite, kodėl ir kokius reikalavimus atitinkate.
  6. Atkreipkite dėmesį į kalbą: Motyvacinis laiškas turi būti parašytas gramatiškai taisyklinga lietuvių kalba. Nors galite naudoti vaizdingus išsireiškimus, neperspauskite. Teikite prioritetą nuosaikesniam stiliui, nebent kandidatuojate į labai kūrybišką poziciją.
  7. Pritaikykite kalbą pagal skelbimą: Gyvenimo aprašymas ir motyvacinis laiškas turi būti pateikti ta pačia kalba, kaip ir darbo skelbimas. Tai parodo jūsų dėmesį detalėms ir pagarbą potencialiam darbdaviui.
  8. Išsaugokite tinkamu formatu: Jei turite unikalų šabloną, saugokite jį PDF formatu užuot pasirinkę Word failą, kad vėliau neišsikraipytų. Tai užtikrins, kad jūsų motyvacinis laiškas atrodys taip, kaip jį sukūrėte, nepriklausomai nuo to, kokią programinę įrangą naudoja gavėjas.

Pradėdami rašyti motyvacinį laišką, nepamirškite, kad jūsų tikslas yra sudominti darbdavį ir parodyti, kodėl esate tinkamas kandidatas. Jūsų laiškas turėtų būti individualus ir atspindėti jūsų asmenybę bei profesines savybes. Svarbu pagrįsti savo susidomėjimą siūloma pozicija ir įmone, todėl skirkite laiko tyrimams ir pagalvokite, kaip jūsų patirtis ir įgūdžiai gali būti naudingi konkrečiai organizacijai.

Atminkite, kad personalo atrankos specialistai skaito motyvacinius laiškus, todėl tai yra jūsų galimybė išsiskirti iš kitų kandidatų. Geras motyvacinis laiškas gali būti jūsų bilietas į naują darbą, todėl skirkite jam pakankamai dėmesio ir laiko. Pradėkite stipriai, būkite konkretūs ir parodykite savo entuziazmą dėl galimybės prisijungti prie įmonės komandos.

Pagrindinės motyvacinio laiško dalies rašymas

Rašydami pagrindinę motyvacinio laiško dalį, jūs turite galimybę išsiskirti iš kitų kandidatų ir įtikinti darbdavį, kad esate tinkamiausias kandidatas į siūlomą poziciją. Štai keletas patarimų, kaip efektyviai parašyti šią svarbią laiško dalį:

  1. Būkite konkretūs ir individualūs

Venkite abstrakčių, šabloniškų frazių. Vietoj to, dėstykite konkrečiai – įvardinkite įmonę, vietoj bendrinių įvardžių vartokite tikrinius daiktavardžius. Užuot teigę “Manau, kad atitinku Jūsų keliamus reikalavimus”, nurodykite, kodėl ir kokius reikalavimus atitinkate.

Pavyzdys:
“Žinios, kurias įgijau studijuodamas KTU ir ypač metai, praleisti Švedijos Linčiopingo Universitete (pagal studijų mainų programą) iš esmės praplėtė mano akiratį. Įvairovė, tarpkultūriniai skirtumai, skirtingi mokymo ir mokymosi metodai ir naujas, aiškesnis požiūris į daugelį dalykų – visa tai parsivežiau su savimi, grįžęs iš studijų mainų programos.”

  1. Išplėskite savo patirtį ir pasiekimus

Neatrajokite to, kas jau yra jūsų gyvenimo aprašyme. Vietoj to, išplėskite tuos punktus, kad susidarytumėte išsamesnį savo patirties ir pasiekimų vaizdą. Parodykite, kodėl puikiai tinkate tam tikram darbui.

Pavyzdys:
“Analizuodamas ankstesnes klientų apklausas, NPS, KPI, taip pat tiesiog pasiimdamas telefoną, aš sugebėjau pritaikyti duomenis bei žmogiškuosius faktorius, kad vėl sudominčiau buvusius klientus.”

  1. Susitelkite į savo įgūdžius

Jei jūsų ankstesnė patirtis tiesiogiai neparodo, kad esate tobulas kandidatas užimti tas pareigas, susitelkite į savo įgūdžius. Aprašykite, kaip galite įgyvendinti pagrindinius prioritetus, nurodytus pareigybės aprašyme.

  1. Naudokite aktyvias veiksmažodžių formas

Vartokite aktyvias veiksmažodžių formas, pavyzdžiui, “bendrauju”, “sprendžiu”, o ne “būdingas mokėjimas bendrauti”.

  1. Parodykite savo motyvaciją ir gebėjimus

Pagrindinėse pastraipose atskleidžiančiose jūsų motyvaciją ir gebėjimus, galite juos surašyti pagal darbo skelbime nurodytus reikalavimus kandidatams (žinoma, tuos, kuriuos atitinkate).

Pavyzdys:
“Mechanika ir apskritai technologija man dabar yra ne tik mašinų nagrinėjimas ir kūrimas; tai yra daugiau sugebėjimas suprasti ir įsigilinti į procesą, surasti jo trūkumus ir siekti naujų sprendimų.”

  1. Parodykite, ką galite duoti organizacijai

Pagalvokite iš darbdavio perspektyvos. Kuo tikslesnę ir išsamesnę informaciją turite apie organizaciją, darbo vietą, save ir sau tinkamą darbą, tuo tiksliau ir konkrečiau paaiškinsite, kodėl jus domina konkreti organizacija, darbo vieta, ką galite duoti organizacijai.

Pavyzdys:
“Neabejoju, kad mano žinios, įgūdžiai, praktinė patirtis bei asmeninės savybės, tokios kaip iniciatyvumas, komunikabilumas, sugebėjimas greitai įsisavinti žinias, atsakingumas, gali būti sėkmingai panaudotos Jūsų kompanijoje siekiant jos tikslų įgyvendinimo.”

  1. Būkite aiškūs ir tikslūs

Kalbėkite konkrečiai, glaustai, naudokite ir kiekybinę informaciją. Pabrėžkite tik tuos savo pasiekimus ir gebėjimus, kuriuos galėsite pritaikyti darbe ir organizacijoje. Venkite apibendrinimų, netikslumų, nepagrįstų teiginių ir klišių.

Rašydami pagrindinę motyvacinio laiško dalį, nepamirškite, kad jūsų tikslas yra parodyti, kodėl esate tinkamiausias kandidatas šiai pozicijai. Būkite konkretūs, individualūs ir parodykite, kaip jūsų patirtis, įgūdžiai ir asmeninės savybės gali būti naudingos organizacijai. Taip pat nepamirškite patikrinti kalbą ir gramatiką – klaidų visada gali pasitaikyti, tačiau geriau, kad jų būtų kuo mažiau.

Motyvacinio laiško pabaiga

Motyvacinio laiško pabaiga yra jūsų paskutinė galimybė padaryti įspūdį potencialiam darbdaviui. Tai svarbi laiško dalis, kuri turi būti trumpa, aiški ir įtikinama. Štai keletas patarimų, kaip efektyviai užbaigti savo motyvacinį laišką:

  1. Apibendrinkite svarbiausius punktus

Paskutinėje pastraipoje trumpai priminkite svarbiausius punktus, kuriuos paminėjote laiško pradžioje. Tai padės sustiprinti jūsų pagrindinį argumentą, kodėl esate tinkamas kandidatas šiai pozicijai.

  1. Išreikškite norą dalyvauti darbo pokalbyje

Aiškiai parodykite savo susidomėjimą darbo vieta ir norą dalyvauti darbo pokalbyje. Galite tai padaryti sakydami:

“Tikiuosi, kad mano kandidatūra Jus sudomino ir maloniai laukiu Jūsų atsakymo. Mielai susitikčiau su Jumis Jums patogiu metu.”

  1. Padėkokite už skirtą laiką

Parodykite savo mandagumą ir profesionalumą, padėkodami darbdaviui už jo laiką ir dėmesį. Galite užbaigti laišką vienu iš šių būdų:

  • “Iš anksto dėkoju”
  • “Ačiū už paskirtą laiką”
  • “Dėkoju už skirtą laiką ir mano kandidatūros apsvarstymą”
  • Arba tiesiog “Ačiū”
  1. Užbaikite mandagiu atsisveikinimu

Užbaikite laišką formaliu ir mandagiu atsisveikinimu, po kurio seka jūsų vardas ir pavardė. Pavyzdžiui:

“Pagarbiai,
[Jūsų vardas ir pavardė]”

  1. Pateikite kontaktinę informaciją

Jei dar nepateikėte savo kontaktinės informacijos laiško pradžioje, būtinai įtraukite ją pabaigoje. Nurodykite savo telefono numerį ir elektroninio pašto adresą, kad darbdavys galėtų lengvai su jumis susisiekti.

“Su manimi galite susisiekti telefonu [jūsų telefono numeris] arba elektroniniu paštu [jūsų el. pašto adresas].”

  1. Išlaikykite profesionalų toną

Net ir laiško pabaigoje svarbu išlaikyti profesionalų toną. Venkite pernelyg familiarių ar neformalių frazių. Jūsų tikslas yra palikti įspūdį, kad esate rimtas ir motyvuotas kandidatas.

  1. Peržiūrėkite ir patikrinkite

Prieš išsiųsdami laišką, atidžiai jį peržiūrėkite. Patikrinkite, ar nėra gramatikos ar rašybos klaidų. Įsitikinkite, kad jūsų pabaiga yra aiški, glausta ir efektyvi.

Štai pavyzdys, kaip galėtų atrodyti jūsų motyvacinio laiško pabaiga:

“Esu įsitikinęs, kad mano patirtis ir įgūdžiai puikiai tinka [pareigų pavadinimas] pozicijai [įmonės pavadinimas] įmonėje. Tikiuosi, kad mano kandidatūra Jus sudomino ir maloniai laukiu Jūsų atsakymo. Mielai susitikčiau su Jumis Jums patogiu metu aptarti, kaip galėčiau prisidėti prie Jūsų komandos sėkmės.

Dėkoju už skirtą laiką ir mano kandidatūros apsvarstymą.

Pagarbiai,
[Jūsų vardas ir pavardė]

Tel.: [jūsų telefono numeris]
El. paštas: [jūsų el. pašto adresas]”

Atminkite, kad motyvacinio laiško pabaiga yra jūsų paskutinė galimybė palikti teigiamą įspūdį. Ji turėtų būti trumpa, aiški ir profesionali. Svarbu parodyti savo entuziazmą dėl darbo galimybės ir norą toliau bendrauti su potencialiu darbdaviu. Tinkama pabaiga gali padėti jums išsiskirti iš kitų kandidatų ir padidinti jūsų šansus būti pakviestam į darbo pokalbį.

Dažniausios klaidos rašant motyvacinį laišką

Rašant motyvacinį laišką, svarbu išvengti dažnai pasitaikančių klaidų, kurios gali sumažinti jūsų šansus gauti norimą darbą. Štai keletas dažniausių klaidų, į kurias turėtumėte atkreipti dėmesį:

  1. Turinio kopijavimas

Viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų – turinio kopijavimas. Nors prieš rašant motyvacinį laišką pravartu paieškoti pavyzdžių, kad susidarytumėte įspūdį, kaip toks dokumentas gali atrodyti, tačiau kopijuoti turinį yra didelė klaida. Kiekvienas motyvacinis laiškas turėtų būti unikalus ir atspindėti jūsų asmenines savybes bei patirtį.

  1. Netinkamas komunikacijos tonas

Dažnai kandidatai nežino, kokiu stiliumi ir tonu rašyti motyvacinį laišką. Tai gali sukelti nerimą ir paskatinti naudoti netinkamą toną. Svarbu išlaikyti profesionalų, bet draugišką toną, kuris atitiktų įmonės kultūrą ir darbo poziciją, į kurią kandidatuojate.

  1. Darbo skelbimo ignoravimas

Prieš rašydami motyvacinį laišką, būtinai grįžkite prie darbo skelbimo. Jei jame prašoma motyvacinio laiško, galbūt ten nurodyta, kokia informacija jame turėtų būti? Jeigu skelbime radote klausimus, į kuriuos turite atsakyti laiške – tai tik palengvins jūsų darbą. Auksinė taisyklė – laikykitės potencialaus darbdavio nurodymų.

  1. Gramatinės ir stiliaus klaidos

Neatidžiai rašant motyvacinį laišką, dažnai pasitaiko gramatinių ar stiliaus klaidų, kurios gali sugadinti net pačio geriausio specialisto laišką. Parašę laišką, keletą kartų peržiūrėkite, ar nepalikote gramatinių klaidų žodžiuose, ar teisingai padirbėjote su skyryba. Jei nesate tikri, kad klaidų nepalikote, paprašykite, kad jūsų motyvacinį laišką peržiūrėtų tam kompetencijos turintis žmogus.

  1. Šabloniškų frazių naudojimas

Personalo atrankų specialistai dažnai skaito šabloniškomis frazėmis “padabintus” kreipimosi laiškus. Ne viename laiške matytos geriausios asmeninės savybės bei pažadai vargu ar darbdaviui padarys įspūdį. Venkite bendrų frazių ir stenkitės būti konkretūs bei originalūs.

  1. Kalbos neatitikimas

Labai svarbu, kad jūsų gyvenimo aprašymas ir motyvacinis laiškas būtų pateikti ta pačia kalba, kaip ir darbo skelbimas. Tai parodo jūsų dėmesį detalėms ir pagarbą potencialiam darbdaviui.

  1. Netinkamas ilgis

Motyvacinis laiškas neturėtų būti per ilgas. Idealus ilgis yra vienas A4 formato puslapis. Jei jūsų laiškas yra ilgesnis, gali būti, kad jame yra nereikalingos informacijos arba jis yra per daug išsamus.

  1. Asmeninės informacijos trūkumas

Nors svarbu paminėti savo profesines kvalifikacijas ir patirtį, nepamirškite įtraukti ir asmeninės informacijos, kuri parodo, kodėl jūs esate unikalus kandidatas. Tai gali būti jūsų asmeninės savybės, hobiai ar pasiekimai, kurie yra susiję su darbo pozicija.

  1. Nepakankamai tyrimų apie įmonę

Prieš rašydami motyvacinį laišką, atlikite išsamius tyrimus apie įmonę, į kurią kreipiatės. Jūsų laiške turėtų atsispindėti, kad suprantate įmonės vertybes, kultūrą ir tikslus. Tai parodys jūsų susidomėjimą ir motyvaciją dirbti būtent šioje organizacijoje.

  1. Nepakankamas dėmesys formatavimui

Motyvacinio laiško išvaizda yra taip pat svarbi, kaip ir jo turinys. Įsitikinkite, kad jūsų laiškas yra tinkamai suformatuotas, naudojami tinkamo dydžio šriftai ir tarpai tarp pastraipų. Tai padės sukurti profesionalų įspūdį.

  1. Nenurodomi konkretūs pavyzdžiai

Vietoj to, kad tiesiog teigiate, jog turite tam tikrus įgūdžius ar savybes, pateikite konkrečius pavyzdžius iš savo patirties, kurie tai įrodo. Tai padės jūsų laiškui tapti įtikinamesniu ir įdomesniu skaityti.

  1. Nepakankamai dėmesio skiriama darbo reikalavimams

Įsitikinkite, kad jūsų motyvacinis laiškas aiškiai parodo, kaip jūsų įgūdžiai ir patirtis atitinka konkrečius darbo reikalavimus. Naudokite darbo skelbime nurodytus raktažodžius ir terminus, kad parodytumėte, jog esate idealus kandidatas šiai pozicijai.

Išvengdami šių dažnų klaidų, galite žymiai pagerinti savo motyvacinio laiško kokybę ir padidinti savo šansus būti pakviestam į darbo pokalbį. Atminkite, kad motyvacinis laiškas yra jūsų galimybė išsiskirti iš kitų kandidatų ir parodyti, kodėl esate tinkamiausias kandidatas šiai pozicijai. Skirkite pakankamai laiko jo rašymui ir redagavimui, kad užtikrintumėte, jog jis yra kuo geriausias.

Išvada

Motyvacinio laiško rašymas turi didelę įtaką jūsų karjeros galimybėms. Gerai parengtas laiškas padeda išsiskirti iš kitų kandidatų ir įtikinti darbdavį, kad esate tinkamiausias pasirinkimas. Svarbu atkreipti dėmesį į laiško struktūrą, turinį ir kalbos stilių, siekiant sukurti įtikinamą ir profesionalų dokumentą.

Galiausiai, nepamirškite, kad kiekvienas motyvacinis laiškas turėtų būti unikalus ir pritaikytas konkrečiai pozicijai. Skirkite laiko tyrinėti įmonę ir darbo aprašymą, kad galėtumėte pademonstruoti savo tinkamumą ir entuziazmą. Atidžiai peržiūrėkite savo laišką ir, jei įmanoma, paprašykite kito žmogaus jį perskaityti. Taip užtikrinsite, kad jūsų motyvacinis laiškas bus įtikinamas ir be klaidų.

taip pat skaitykite; CV kurimas: kaip sukurti įspūdingą gyvenimo aprašymą