Darbo birza: Kaip užsiregistruoti ir gauti pagalbą

Ieškote darbo ir nežinote, nuo ko pradėti? Darbo birža gali būti jūsų atspirties taškas. Ši valstybinė įstaiga, dar vadinama Užimtumo tarnyba UŽT, padeda žmonėms rasti darbą ir teikia įvairias paslaugas bedarbiams. Lietuvos darbo birža yra svarbi darbo rinkos dalyvė, siekianti sumažinti nedarbą ir padėti žmonėms įsidarbinti.

Šiame straipsnyje sužinosite, kaip užsiregistruoti darbo biržoje ir kokią pagalbą galite gauti. Aptarsime registracijos ypatumus, bedarbio statuso privalumus ir finansinę paramą. Taip pat pasidalinsime patarimais, kaip efektyviai ieškoti darbo ir naudotis darbo biržos teikiamomis galimybėmis. Nesvarbu, ar esate Vilniuje, ar kitame Lietuvos mieste – darbo biržos skelbimai ir paslaugos yra prieinamos visiems.

Darbo biržos teikiamos galimybės

Darbo birža, arba Užimtumo tarnyba, siūlo platų spektrą paslaugų, skirtų tiek darbo ieškantiems asmenims, tiek darbdaviams. Šios paslaugos yra sukurtos siekiant palengvinti darbo paiešką ir įdarbinimo procesą, taip pat padėti žmonėms integruotis į darbo rinką.

40B58A31 05Ec 47E9 B1C7 Cb3331E66C16
40B58A31 05Ec 47E9 B1C7 Cb3331E66C16

Paslaugos ieškantiems darbo

Jei ieškote darbo, Užimtumo tarnyba jums gali pasiūlyti įvairias paslaugas:

  1. Registracija: Pirmasis žingsnis norint gauti pagalbą yra užsiregistruoti kaip darbo ieškantis asmuo. Tai leidžia jums naudotis visomis tarnybos teikiamomis paslaugomis .
  2. Įsidarbinimo galimybių vertinimas: Specialistai įvertins jūsų įgūdžius, patirtį ir galimybes darbo rinkoje. Tai padės nustatyti, kokios darbo pozicijos jums geriausiai tiktų .
  3. Individualios užimtumo veiklos planavimas: Kartu su specialistu sukursite asmeninį planą, kuris padės jums efektyviai ieškoti darbo ir tobulinti savo įgūdžius .
  4. Informavimas ir konsultavimas: Gausite aktualią informaciją apie darbo rinką, laisvas darbo vietas ir mokymo galimybes. Taip pat galėsite gauti individualias konsultacijas dėl karjeros planavimo ir darbo paieškos strategijų .
  5. Tarpininkavimas įdarbinant: Užimtumo tarnyba padės jums susisiekti su potencialiais darbdaviais ir teiks pagalbą derinant jūsų kvalifikaciją su darbdavių poreikiais .
  6. Įdarbinimo su pagalba paslaugos: Jei turite specialių poreikių ar susiduriate su sunkumais ieškodami darbo, galite gauti papildomą pagalbą integruojantis į darbo rinką .
  7. Savarankiškos darbo paieškos skatinimas: Jums bus suteikti įrankiai ir patarimai, kaip efektyviai ieškoti darbo savarankiškai. Taip pat turėsite atsiskaityti už savo pastangas, kas padės išlaikyti motyvaciją .

Paslaugos darbdaviams

Užimtumo tarnyba taip pat teikia vertingas paslaugas darbdaviams:

  1. Darbdavio įmonės kortelė: Tai yra įrankis, leidžiantis darbdaviams efektyviai bendradarbiauti su Užimtumo tarnyba ir naudotis jos paslaugomis .
  2. Informavimo paslaugos: Darbdaviai gali gauti aktualią informaciją apie darbo rinkos tendencijas, įdarbinimo galimybes ir teisės aktų pakeitimus .
  3. Laisvų darbo vietų registravimas: Darbdaviai gali lengvai užregistruoti savo laisvas darbo vietas Užimtumo tarnybos sistemoje, taip pasiekdami platų potencialių darbuotojų ratą .
  4. Tarpininkavimas įdarbinant: Užimtumo tarnyba padeda darbdaviams rasti tinkamus kandidatus į laisvas darbo vietas, atlikdama pirminę kandidatų atranką ir organizuodama darbo pokalbius .

Šios paslaugos yra sukurtos siekiant suderinti darbo ieškančių asmenų ir darbdavių poreikius, taip skatinant efektyvų darbo rinkos funkcionavimą. Naudodamiesi Užimtumo tarnybos paslaugomis, galite padidinti savo galimybes rasti tinkamą darbą arba darbuotoją.

Svarbu paminėti, kad visos šios paslaugos yra teikiamos nemokamai ir yra prieinamos visiems Lietuvos piliečiams bei teisėtai šalyje gyvenantiems asmenims. Užimtumo tarnyba nuolat tobulina savo paslaugas, siekdama atitikti besikeičiančius darbo rinkos poreikius ir padėti žmonėms sėkmingai integruotis į darbo rinką.

Registracijos darbo biržoje ypatumai

Užsiregistruoti darbo biržoje, kitaip žinomoje kaip Užimtumo tarnyba, yra svarbus žingsnis ieškant darbo. Šis procesas suteikia jums prieigą prie įvairių paslaugų ir galimybių, kurios gali padėti jums rasti tinkamą darbą. Svarbu žinoti, kad yra du pagrindiniai būdai užsiregistruoti darbo biržoje .

0Ded0F92 3438 4506 9B64 D05Fbe14Eecb
0Ded0F92 3438 4506 9B64 D05Fbe14Eecb

Registracijos būdai

  1. Registracija internetu:
    Šis būdas yra patogus ir leidžia jums užsiregistruoti neišeinant iš namų. Registruojantis internetu, jums reikės:Registracija internetu yra greitas ir efektyvus būdas pradėti naudotis darbo biržos paslaugomis. Jūs galite tai padaryti bet kuriuo jums patogiu metu, nepriklausomai nuo darbo biržos darbo valandų.
  2. Registracija atvykus į darbo birža klientų aptarnavimo skyrių:
    Jei norite asmeniškai užsiregistruoti, galite atvykti į artimiausią darbo biržos klientų aptarnavimo skyrių. Šis būdas gali būti naudingas, jei turite klausimų ar norite gauti tiesioginę konsultaciją .

Reikalingi dokumentai

Nepriklausomai nuo to, kurį registracijos būdą pasirinksite, jums reikės paruošti tam tikrus dokumentus:

  1. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas:
    Tai gali būti jūsų pasas arba asmens tapatybės kortelė. Šis dokumentas yra būtinas norint patvirtinti jūsų tapatybę ir teisę naudotis darbo biržos paslaugomis .
  2. Išsilavinimą, kompetenciją ir kvalifikaciją patvirtinantys dokumentai:
    Jei turite, atsineškite savo diplomus, sertifikatus ar kitus dokumentus, kurie patvirtina jūsų išsilavinimą ir įgūdžius. Šie dokumentai padės UZT specialistams geriau įvertinti jūsų galimybes darbo rinkoje ir pasiūlyti tinkamiausias darbo vietas .

Dažniausiai užduodami klausimai

  1. Kaip sužinoti daugiau informacijos apie registraciją?
    Jei turite papildomų klausimų ar norite gauti išsamesnę informaciją apie registracijos procesą, galite kreiptis trumpuoju telefono numeriu 1883. Šiuo numeriu galėsite gauti atsakymus į visus jums rūpimus klausimus .
  2. Kur rasti darbo biržos klientų aptarnavimo skyrių kontaktus?
    Visų darbo biržos klientų aptarnavimo skyrių kontaktus galite rasti oficialiame Užimtumo tarnybos tinklalapyje adresu: https://uzt.lt/kontaktai/klientu-aptarnavimo-skyriu-kontaktai/38. Čia rasite informaciją apie artimiausią jums skyrių ir galėsite su juo susisiekti .
  3. Ar galiu registruotis darbo biržoje, jei neturiu elektroninio pašto?
    Nors elektroninis paštas yra reikalingas registracijai internetu, jūs vis tiek galite užsiregistruoti atvykę į darbo biržos klientų aptarnavimo skyrių. Ten jums padės užsiregistruoti net jei neturite elektroninio pašto adreso.
  4. Kiek laiko trunka registracijos procesas?
    Registracijos trukmė gali skirtis priklausomai nuo pasirinkto būdo ir jūsų situacijos. Registracija internetu paprastai yra greitesnė ir gali užtrukti vos kelias minutes. Registracija atvykus į skyrių gali užtrukti ilgiau, nes specialistas turės asmeniškai peržiūrėti jūsų dokumentus ir užpildyti reikiamus duomenis.
  5. Ar galiu užsiregistruoti darbo birža, jei šiuo metu dirbu?
    Taip, galite užsiregistruoti darbo biržoje net jei šiuo metu dirbate. Tai gali būti naudinga, jei ieškote geresnių darbo galimybių ar norite pasinaudoti darbo biržos teikiamomis kvalifikacijos kėlimo programomis.

Registracija darbo biržoje UZT yra svarbus žingsnis jūsų karjeros kelyje. Nesvarbu, ar pasirinksite registraciją internetu, ar asmeniškai atvyksite į klientų aptarnavimo skyrių, svarbu atidžiai sekti nurodymus ir pateikti visus reikalingus dokumentus. Tai padės užtikrinti sklandų registracijos procesą ir leis jums greičiau pradėti naudotis visomis darbo biržos teikiamomis paslaugomis.

04Dd38C2 3B25 4C18 A0C8 3Ede94Fa813C
04Dd38C2 3B25 4C18 A0C8 3Ede94Fa813C

Bedarbio statusas ir jo privalumai

Bedarbio statusas yra svarbus žingsnis siekiant gauti pagalbą ir paramą darbo paieškos procese. Šis statusas suteikia jums tam tikras teises ir galimybes, kurios gali padėti jums grįžti į darbo rinką.

Sąlygos bedarbio statusui gauti

Norint gauti bedarbio statusą, jums reikia atitikti keletą sąlygų:

  1. Užsiregistruoti Užimtumo tarnyba: Pirmasis žingsnis yra užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. Tai yra būtina sąlyga norint gauti bedarbio statusą .
  2. Gauti Užimtumo tarnybos sprendimą: Po registracijos Užimtumo tarnyba priims sprendimą dėl jūsų bedarbio statuso suteikimo .
  3. Neturėti tinkamo darbo pasiūlymo: Užimtumo tarnyba turi nepasiūlyti jums tinkamo darbo ar aktyvios darbo rinkos politikos priemonių .
  4. Turėti reikiamą nedarbo draudimo stažą: Per paskutinius 30 kalendorinių mėnesių iki įsiregistravimo Užimtumo tarnyboje dienos turite turėti ne mažesnį kaip 12 mėnesių nedarbo draudimo stažą .
  5. Būti draustas nedarbo socialiniu draudimu: Jūs patys arba už jus turi būti mokamos nedarbo socialinio draudimo įmokos .

Svarbu paminėti, kad bedarbio statusas yra būtina sąlyga norint gauti nedarbo socialinio draudimo išmoką (NSDI), plačiau žinomą kaip bedarbio pašalpą .

Bedarbio teisės ir pareigos

Gavus bedarbio statusą, jums atsiranda tam tikros teisės ir pareigos:

Teisės:

  1. Gauti nedarbo socialinio draudimo išmoką: Jei atitinkate visas sąlygas, turite teisę į nedarbo socialinio draudimo išmoką .
  2. Naudotis Užimtumo tarnybos paslaugomis: Jums bus prieinamos įvairios Užimtumo tarnybos teikiamos paslaugos, skirtos padėti rasti darbą per UZT darbo skelbimai.
  3. Dalyvauti mokymo programose: Galite dalyvauti įvairiose mokymo programose, skirtose kelti jūsų kvalifikaciją ir didinti įsidarbinimo galimybes.
  4. Gauti informaciją apie darbo rinką: Turite teisę gauti aktualią informaciją apie darbo rinkos situaciją ir galimybes.

Pareigos:

  1. Aktyviai ieškoti darbo: Turite aktyviai dalyvauti darbo paieškos procese ir ieškoti tinkamų darbo galimybių.
  2. Dalyvauti Užimtumo tarnybos siūlomose priemonėse: Privalote dalyvauti Užimtumo tarnybos siūlomose aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse.
  3. Informuoti apie pas ikeitimus: Turite informuoti Užimtumo tarnybą apie bet kokius pasikeitimus, susijusius su jūsų darbo paieška ar statusu.
  4. Laikytis susitarimų: Privalote laikytis su Užimtumo tarnyba sudarytų susitarimų ir vykdyti numatytus įsipareigojimus.

Norint gauti nedarbo socialinio draudimo išmoką, po registracijos Užimtumo tarnyboje ir bedarbio statuso gavimo, jums reikės pateikti prašymą. Užimtumo tarnyba, gavusi jūsų prašymą skirti nedarbo išmoką, perduos duomenis „Sodrai”, kuri paskirs ir mokės išmoką .

Bedarbio statusas ir su juo susijusios teisės bei pareigos yra svarbūs elementai, padedantys jums efektyviai ieškoti darbo ir gauti reikiamą paramą šiame procese. Svarbu aktyviai naudotis visomis galimybėmis, kurias suteikia šis statusas, ir kartu vykdyti savo pareigas, siekiant kuo greičiau grįžti į darbo rinką.

Atminkite, kad bedarbio statusas yra laikinas, ir jo tikslas – padėti jums rasti naują darbą. Naudokitės visomis Užimtumo tarnybos teikiamomis paslaugomis ir galimybėmis, kad pagerintumėte savo įgūdžius ir padidintumėte savo patrauklumą darbo rinkoje. Aktyvus dalyvavimas darbo paieškos procese ir nuolatinis tobulėjimas yra raktas į sėkmingą įsidarbinimą.

9E2C5Fa9 Fbb9 41A7 9D56 32122A29Ceb2
9E2C5Fa9 Fbb9 41A7 9D56 32122A29Ceb2

Finansinė parama ir socialinės garantijos

Kai netenkate darbo, jums gali priklausyti įvairios finansinės paramos formos ir socialinės garantijos. Šios priemonės padeda jums išlaikyti finansinį stabilumą ir užtikrinti pagrindines socialines garantijas, kol ieškote naujo darbo.

Nedarbo draudimo išmoka

Nedarbo socialinio draudimo išmoka (NSDI), plačiau žinoma kaip bedarbio pašalpa, yra viena pagrindinių finansinės paramos formų, kurią galite gauti netekę darbo. Štai ką turite žinoti apie NSDI:

  1. Teisė į išmoką: Jūs turite teisę į NSDI, jei esate užsiregistravę Užimtumo tarnyboje ir jums suteiktas bedarbio statusas .
  2. Reikalavimas dėl darbo stažo: Norint gauti NSDI, per paskutinius 30 mėnesių turite turėti ne mažiau kaip 12 mėnesių nedarbo draudimo stažą .
  3. Užsienyje įgytas stažas: Jei nesate išdirbę reikiamo laikotarpio Lietuvoje, bet dirbote kitoje ES ar EEE valstybėje, Jungtinėje Karalystėje, Šveicarijoje, Ukrainoje ar Baltarusijoje, galite pateikti dokumentą apie ten įgytą nedarbo draudimo stažą (ES, EEE šalyse ir Šveicarijoje – forma PD U1) .
  4. Išmokos dydis: NSDI sudaro dvi dalys – pastovi ir kintama:
    • Pastovi dalis: 215,01 Eur (23,27% minimalios mėnesio algos) .
    • Kintama dalis: Priklauso nuo jūsų turėtų pajamų per pastaruosius 30 mėnesių ir mažėja kas tris mėnesius .
  5. Maksimali išmoka: 2024 m. II ketvirtį maksimali NSDI siekia 1220,21 Eur .
  6. Išmokos mokėjimo trukmė: NSDI mokama iki 9 mėnesių, priklausomai nuo jūsų nedarbo draudimo stažo .
  7. Papildoma ilgalaikio darbo išmoka: Jei dirbote vienoje įmonėje 5 ir daugiau metų, jums gali priklausyti papildoma ilgalaikio darbo išmoka .

Sveikatos draudimas

Netekus darbo, svarbu neprarasti sveikatos draudimo. Štai ką turite žinoti apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD):

  1. PSD privalomumas: Kiekvienas Lietuvoje gyvenamąją vietą deklaravęs asmuo privalo mokėti PSD įmokas .
  2. Valstybės draudimas: Jei esate registruotas bedarbis Užimtumo tarnyboje, jus gali drausti valstybė .
  3. Savarankiškas draudimas: Jei nedirbate ir nesate draudžiamas valstybės lėšomis, PSD įmokas turite mokėti savarankiškai .
  4. PSD įmokos dydis: 2024 m. mėnesinė PSD įmoka siekia 64,50 Eur .
  5. Įmokų mokėjimo terminas: PSD įmokos mokamos kiekvieną mėnesį iki einamojo mėnesio paskutinės dienos .
  6. Draudimo patikrinimas: Galite pasitikrinti, ar esate apdraustas PSD, specialioje internetinėje sistemoje.
23E46132 68Ed 43Fc 855B Dda02E373287

Kitos socialinės išmokos

Be nedarbo išmokos ir sveikatos draudimo, jums gali priklausyti ir kitos socialinės išmokos:

  1. Ligos išmoka: Jei susirgote, galite gauti ligos išmoką. Svarbu žinoti, kada ji skiriama, kas ją gali gauti ir kokio dydžio ji yra .
  2. Šeimos pašalpos: Jei turite vaikų, galite pretenduoti į įvairias šeimos pašalpas .
  3. Socialinė pašalpa: Jei jūsų pajamos yra mažos, galite kreiptis dėl socialinės pašalpos .
  4. Kitos paramos formos: Socialinės paramos sistema apima įvairias piniginės pagalbos formas nepasiturintiems asmenims .

Svarbu žinoti, kad kiekviena išmoka turi savo reikalavimus ir sąlygas. Todėl rekomenduojama kreiptis į Užimtumo tarnybą ar “Sodrą” dėl išsamesnės informacijos apie jums priklausančias išmokas ir jų gavimo sąlygas.

Naudinga informacija:

  1. Užimtumo tarnybos interneto svetainė: Čia rasite išsamią informaciją apie bedarbio statusą ir NSDI.
  2. “Sodros” interneto svetainė: Čia galite rasti informaciją apie įvairias socialines išmokas ir jų gavimo sąlygas.
  3. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) ir ligonių kasų šaltiniai: Čia rasite naudingos informacijos apie sveikatos apsaugą ir PSD .

Nepamirškite, kad finansinė parama ir socialinės garantijos yra laikinos priemonės, skirtos padėti jums šiuo sudėtingu laikotarpiu. Svarbu aktyviai ieškoti darbo ir naudotis visomis Užimtumo tarnybos teikiamomis paslaugomis, kad kuo greičiau grįžtumėte į darbo rinką.

Darbo paieškos strategijos

Efektyvios darbo paieškos metodai

Ieškant darbo, svarbu naudoti įvairias strategijas, kad padidintumėte savo sėkmės galimybes. Štai keletas efektyvių darbo paieškos metodų:

  1. Darbo skelbimų peržiūra: Tai vienas iš populiariausių būdų ieškoti darbo. Šiuolaikinėje darbo rinkoje dauguma skelbimų yra talpinami internetinėse darbo skelbimų bazėse ir platformose . Užpildykite savo profilį šiose platformose ir reguliariai peržiūrėkite naujus skelbimus.
  2. Tiesioginis kreipimasis į įmones: Nors tai gali atrodyti senamadiška, tiesioginis apsilankymas potencialioje darbo vietoje su atspausdintu gyvenimo aprašymu vis dar gali būti efektyvus metodas . Tai parodo jūsų iniciatyvumą ir susidomėjimą konkrečia įmone.
  3. SocialiniųUžimtumo tarnyba tinklų naudojimas: Platformos kaip “LinkedIn”, “Facebook” ir kitos socialinių tinklų platformos tapo svarbiu įrankiu darbo paieškoje . Galite ne tik ieškoti darbo skelbimų, bet ir paviešinti informaciją apie savo darbo paiešką savo profilyje .
  4. Darbuotojų rekomendacijos: Daugelis įmonių skatina savo darbuotojus rekomenduoti potencialius kandidatus, kartais net siūlydamos premijas už sėkmingą rekomendaciją . Pasinaudokite savo profesiniais ryšiais ir paprašykite pažįstamų rekomenduoti jus tinkamoms pozicijoms.
  5. Kandidatų duomenų bazės: Daugelis įmonių turi savo kandidatų duomenų bazes, kuriose saugo anksčiau kandidatavusių asmenų duomenis . Užsiregistruokite tokiose duomenų bazėse, nes įmonės dažnai pirmiausia ieško kandidatų jose.
  6. Bendradarbiavimas su įdarbinimo agentūromis: Personalo atrankos įmonės ir specialistai turi plačias aktyvių ir pasyvių kandidatų duomenų bazes . Bendradarbiavimas su jomis gali atverti jums daugiau galimybių.
  7. Dalyvavimas darbo mugėse ir renginiuose: Karjeros mugės, konferencijos ir kiti viešieji renginiai yra puiki proga susitikti su potencialiais darbdaviais ir partneriais . Aktyviai dalyvaukite tokiuose renginiuose ir užmegzkite naudingus kontaktus. Svarbu susikurti CV ir motyvacinis laiskas pvz.
  8. Kandidatavimas į kuo daugiau pozicijų: Vienas iš efektyviausių, nors ir ne taip dažnai naudo . pvzjamų metodų, yra aplikavimas į kuo daugiau potencialių darbo vietų ir pozicijų tam tikroje srityje . Tai padidina jūsų galimybes rasti tinkamą darbą.
  9. Neapmokama praktika ir savanorystė: Ypač jauniems žmonėms, neapmokama darbo praktika ir savanorystė gali tapti pirmuoju žingsniu į apmokamą darbą . Tai suteikia vertingos patirties ir padeda užmegzti naudingus profesinius ryšius.

Svarbu paminėti, kad didžioji dalis darbo paieškos proceso vyksta naudojant pasyvių kandidatų paieškos ir pritraukimo strategijas. Pasyvūs kandidatai sudaro apie tris ketvirčius visos kandidatų rinkos, o daugelis geidžiamiausių talentų aktyviai darbo neieško . Todėl svarbu būti matomam ir profesionaliai pristatyti save net tada, kai aktyviai neieškote darbo.

Darbo biržos siūlomi mokymai ir kursai

Užimtumo tarnyba UŽT darbo skelbimai siūlo įvairias galimybes tobulinti savo įgūdžius ir įgyti naują profesiją. Štai ką svarbu žinoti apie UŽT siūlomus mokymus ir kursus:

  1. Profesinis mokymas: Užimtumo tarnyba UŽT suteikia galimybę darbo ieškantiems ir dirbantiems žmonėms mokytis ir įgyti norimą profesiją . Prioritetas teikiamas regioniniu ar nacionaliniu lygiu paklausioms profesijoms.
  2. Paklausios profesijos:Užimtumo tarnyba UŽT reguliariai atnaujina informaciją apie paklausias profesijas šalyje ir apskrityse . 2022 m. III ketvirtyje paklausiausi buvo:
    • Reklamos ir rinkodaros specialistai
    • Administravimo ir vykdomieji sekretoriai
    • Sandėliavimo tarnybos tarnautojai
    • Apskaitos ir buhalterijos tarnautojai
    • Jaunesnieji socialiniai darbuotojai
  3. Kvalifikuotų darbininkų poreikis: Darbo rinkoje itin paklausūs:
    • Sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojai
    • Parduotuvių pardavėjai
    • Virėjai
    • Autobusų ir troleibusų vairuotojai
    • Lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojai
  4. Dalyvavimo sąlygos: Profesinis mokymas teikiamas asmenims, registruotiems Užimtumo tarnyba UŽT ir turintiems bedarbio statusą . Taip pat gali dalyvauti asmenys, įspėti apie atleidimą iš darbo.
  5. Finansavimas: Profesinis persikvalifikavimas yra finansuojamas valstybės lėšomis . Tai reiškia, kad jūs neturite mokėti už mokymus.
  6. Įsipareigojimas: Baigę programą, privalote ne mažiau nei 6 mėnesius dirbti pagal darbo sutartį, kurią gaunate po persikvalifikavimo programos .
  7. Galimybės dirbantiems: Užimti (dirbantys) asmenys taip pat gali kreiptis į UŽT dėl persikvalifikavimo . Jiems siūlomas finansavimas persikvalifikuoti į Lietuvos nacionalines prioritetines profesijas.
  8. Augančios sritys: Tendencijos rodo, kad auga poreikis:
    • Informacinių ir ryšių technologijų specialistų (ypač programinės įrangos kūrėjų)
    • Inžinerinės bei gamybos pramonės specialistų
    • Analitikų
    • Pedagogų
    • Slaugos ir akušerijos specialistų
  9. Sutarčių tipai: Darbo birza siūlo sudaryti trišalę arba dvišalę sutartį dėl mokymų . Trišalėje sutartyje dalyvauja Darbo birza, būsimas darbdavys ir jūs. Dvišalėje sutartyje dalyvaujate jūs ir Darbo birza.
  10. Mokymo programos: Užimtumo tarnyba svetainėje skelbiamos formaliojo ir neformaliojo profesinio mokymo programos . Galite rinktis iš įvairių programų, atsižvelgdami į savo interesus ir darbo rinkos poreikius.

Naudodamiesi šiomis Užimtumo tarnyba Darbo birza siūlomomis galimybėmis, galite padidinti savo konkurencingumą darbo rinkoje ir atrasti naujas karjeros galimybes. Svarbu aktyviai domėtis siūlomomis programomis ir rinktis tas, kurios atitinka jūsų karjeros tikslus ir darbo rinkos tendencijas.

Išvada

Darbo birža turi didelę įtaką žmonių gyvenimui, suteikdama jiems galimybę rasti naują darbą ir gauti reikiamą paramą. Šiame straipsnyje aptarėme svarbiausius aspektus, susijusius su registracija darbo biržoje, bedarbio statusu ir finansine parama. Taip pat pabrėžėme, kaip svarbu aktyviai ieškoti darbo ir naudotis visomis galimybėmis tobulinti savo įgūdžius.

Galiausiai, darbo paieška gali būti sudėtingas procesas, bet su tinkamomis strategijomis ir parama, kurią teikia Užimtumo tarnyba, galima pasiekti gerų rezultatų. Nepamirškite, kad kiekvienas žingsnis, kurį žengiate ieškodami darbo, yra žingsnis arčiau jūsų karjeros tikslų. Naudokitės visomis prieinamomis priemonėmis ir nepraraskite ryžto – jūsų svajonių darbas gali būti arčiau, nei manote.